menü

"Yapılmayanı yapmak, olmayanı üretmek için varız."

ENG | DE

“Hayat felsefem fıstıktır”

“1968 Almanya doğumluyum. 9 yaşında ailemle birlikte Türkiye’ye kesin dönüş yaptığımızda ailem okul sonrası boşta kalan zamanlarımda bir meslek öğreneyim diye beni nalbur’un yanına verdiler. Ben bu işi istemiyorum desemde meslek öğreneceksin ısrarlarına dayanamadım. İşe başladım, ama 4 günde yılmıştım.

Bir gün işten eve dönerken Turgutlu Belediyesi’nin önünde fıstık satan bir amca gördüm. Elinde küçük küçük kaseler, tasla kaselere fıstıkları döküyor, parayı alıyor cebine koyuyor, fıstıkları veriyordu. Bende sıraya girdim ve adamı gözlemlemeye başladım. Ben şimdi nalbur’da bir hafta çalışacağım, parayı bir hafta sonra alacağım, burada bakıyorum, fıstık buraya para buraya. Koşa koşa eve geldim ben fıstık satacağım dedim anneme. Tüm ev halkı herkes gülmeye başladı. Annem oturttu beni karşısına ve sordu, neden fıstık satmak istiyorsun diye. Ne olur babama söyle bana biraz para versin ben fıstık satacağım dedim. Çünkü memur gibi parayı beklemekten sıkılıyorum. 11-12 yaşında Fıstık satmaya başlayarak, ticaretin tadını aldım ve o andan itibaren aklında ticaret yapmaktan başka bir şey geçmedi.”

“Yapılmayanı yapmak, olmayanı üretmek” mottosuyla yola çıkan Tamer Yalçın, girişimlerinde hep daha ileri ve yenilikçi yöntemleri izleyen, yöneldiği ve gerçekleştirdiği her işte, toplumun ihtiyaçlarını karşılayabilecek en uygun çözümleri arayan, ilkleri yapmayı seven, kazandığını yine kazandığı topraklara vermesini bilen, insana saygıyı, kaliteyi, odak noktası haline getirdi.

Bu yüzden, Taya Grup’un yönetim ilkelerinde ön planda olan; yenilikçilik, saygı ve kalitedir.

Taya Grup bugün, inşaat lokomotif olmak üzere, emlak, medikal ve turizm alanlarında hizmet vermektedir.